Když se český rodák Ivan Lendl v lednu tohoto roku stal trenérem Andyho Murrayho, dostal jeden hlavní cíl: Dovést Brita konečně k titulu na grandslamu. Zatím se mu to nepovedlo. Murray sice ze čtveřice nejslavnějších tenisových dvorců uspěl letos v londýnském All England Clubu - tedy dějišti Wimbledonu - tehdy šlo ale "jen" o olympijské prvenství.
Nyní míří pětadvacetiletý Skot ještě dál. Po vyřazení Tomáše Berdycha se popáté pokusí konečně prolomit finálové trápení a získat svůj první titul na grandslamu. V cestě mu bude na US Open v neděli stát lepší ze dvojice Ferrer - Djokovič, jejich semifinále se totiž bude kvůli špatnému počasí dohrávat až v sobotu večer.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




