Čeští tenisté si po třech letech znovu zajistili postup do finále Davisova poháru. Rozhodující třetí bod přidal na konto týmu hned v úvodní dvouhře v Buenos Aires Tomáš Berdych. Jeho soupeřem nebyl Juan Martín Del Potro, jak se původně očekávalo. Místo osmého hráče světa, kterého trápí zraněné zápěstí, nastoupil za Argentinu Carlos Berlocq a podlehl 0:3, přestože bojoval.

"Projevilo se, že Tomáš je hráčem světové desítky," konstatoval spokojeně v rozhovoru na kurtu nehrající kapitán vítězů Jaroslav Navrátil. Ten povede o víkendu 16. - 18. listopadu svůj výběr, který po závěrečné dvouhře Mónaco - Minář 6:3, 7:6 vyhrál 3:2, znovu proti Španělsku, s nímž v roce 2009 na jeho půdě Češi ve finále prohráli.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se