Jedenácté místo obsadil motocyklový jezdec Jakub Kornfeil ve Velké ceně Aragonie v Moto3 a podeváté za sebou v mistrovství světa bodoval. Druhý český účastník závodu nejslabší kubatury Miroslav Popov do cíle nedojel.

Podruhé v sezoně vyhrál Španěl Luis Salom a posunul se na druhé místo průběžného pořadí. Cílem projel o 155 tisícin před Němcem Sandro Cortesem, jenž udělal další krok k titulu. Čtyři závody před koncem sezony má na kontě 245 bodů a vede seriál již o 51 bodů.

Kornfeil, jenž po sedmnáctém místě v kvalifikaci startoval ze šesté řady, figuruje na průběžné patnácté příčce se ziskem 58 bodů.

Popov, který startoval z posledního místa, závod nedokončil stejně jako v Brně, kde poprvé naskočil do letošní sezony jako náhradník v týmu Mahindra. Cíl viděl jen v Grand Prix San Marina, kde dojel devatenáctý.