Český tenista Tomáš Berdych do finále turnaje série Masters v Šanghaji nepostoupil. V semifinále prohrál 3:6 a 4:6 se Srbem Novakem Djokovičem, jemuž podlehl v jedenáctém vzájemném duelu podesáté.
Sedmadvacetiletý Berdych byl v téměř celém duelu s o dva roky mladší světovou dvojkou o krok pozadu. Srb měl více vítězných úderů, méně nevynucených chyb a také byl stoprocentní ve využívání brejkbolů.
Dvakrát získal Djokovič Berdychovo podání v prvním setu, v němž už vedl 5:1. Český tenista poté dokázal snížit na 3:5 a měl brejkbol na 4:5, ale pětinásobný grandslamový vítěz si set vzít nenechal.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






