Němec Sebastian Vettel z týmu Red Bull vyhrál Velkou cenu Koreje vozů formule 1 a dostal se do vedení v seriálu mistrovství světa. Na druhé místo v průběžném pořadí odsunul Španěla Fernanda Alonsa ze stáje Ferrari, který dnes dojel třetí. Na druhém místě dokončil šestnáctý závod sezony Australan Mark Webber a dovršil tak první letošní double pro Red Bull.

Obhájce titulu Vettel jako jediný vyhrál letos počtvrté a třetím vítězství za sebou po triumfech v Singapuru a v Japonsku potvrdil, že má v posledních týdnech nejlepší auto. V Koreji vyhrál stejně jako loni z druhého místa na startu a v čele MS má čtyři závody před koncem šampionátu před Alonsem náskok šesti bodů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se