Prvním mistrem světa nové třídy Moto3 se stal německý motocyklový jezdec Sandro Cortese. Triumf v šampionátu si zajistil dva závody před koncem vítězstvím ve Velké ceně Malajsie, v níž si připsal čtvrté prvenství v sezoně. Český jezdec Jakub Kornfeil dnes skončil šestnáctý a poprvé po deseti závodech nebodoval. Karel Abraham skončil ve zkráceném závodu MotoGP desátý.

O titulech se mohlo rozhodnout i v dalších kubaturách, ale v nich zaúřadoval déšť, kvůli kterému jezdci neabsolvovali plný počet kol. Závod MotoGP, v němž byli motocyklisté klasifikováni po odjetí pouze 13 z 20 plánovaných okruhů, vyhrál Španěl Dani Pedrosa před krajanem a lídrem celkového pořadí Jorgem Lorenzem. Oba rivaly v královské třídě dělí před zbývajícími závody v Austrálii a ve Valencii 23 bodů.