Velkou cenu Indie formule 1 vyhrál stejně jako před rokem Sebastian Vettel z týmu Red Bull. Němec dokázal triumfovat počtvrté v řadě a zvýšil své vedení v průběžném pořadí mistrovství světa před dnes druhým Španělem Fernandem Alonsem na 13 bodů. Třetí dojel druhý pilot Red Bullu Mark Webber z Austrálie.

"Tohle je pro mě hodně speciální Velká cena," prohlásil v cíli Vettel. "Nevím, co na tom okruhu je, ale hrozně mě baví na něm jezdit," prozradil spokojený Němec. Ví, že zvýšil svou šanci na titul i proto, že v posledních třech závodech jezdil jen v čele. To se naposledy povedlo Ayrtonu Sennovi v roce 1989. "Byl to další krok k titulu, ale ještě není zdaleka konec," upozornil Vettel.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se