Předseda Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jean Todt se postavil za zvýšení startovného pro stáje formule 1 a obhajuje i zdražení superlicencí pro piloty F1. Je přesvědčený, že nově navržená struktura poplatků je férovější. Zdražení se totiž dotkne hlavně úspěšných týmů, malé týmy naopak zaplatí míň.

"Menší týmy zaplatí méně, přibližně 500.000 až 800.000 dolarů. Velké týmy s velkými příjmy zaplatí více," řekl francouzský funkcionář v rozhovoru pro internetový magazín Autosport. Momentálně platí týmy zhruba milion dolarů.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se