Poslední letošní vystoupení české fotbalové reprezentace uvidí vyprodaný stadion v Olomouci. Čeští hráči vyzvou soupeře ze Slovenska a zápas nebude jen o souhře, taktických variantách, formě hráčů a výkonech nováčků. Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta se nechal slyšet, že dlouhodobě mizerný obraz hry národního týmu by mohl vést k odvolání trenéra Michala Bílka.

Bílek je podle svých slov na tlak zvyklý a vrásky si z takové situace nedělá. Do kádru povolal řadu nováčků, včetně nejlepšího střelce Gambrinus ligy Michala Ordoše, kanonýra z Lazia Libora Kozáka či Bořka Dočkala, který podává výborné výkony v norském Trondheimu.

Češi nastoupí v sestavě: Vaclík – Gebre Selassie, Sivok, Suchý, Limberský – Plašil, Darida – Dočkal, Ordoš, Krejčí – Lafata. Nováčky ve výběru jsou Vaclík, Dočkal, Ordoš a Krejčí.

Utkání Česká republika - Slovensko má výkop stanovený na 17:30. Server iHNed.cz sleduje utkání v podrobné on-line reportáži.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
17:20

Andrův stadion se pomalu plní. Hráči už jsou v tunelu připraveni na slavnostní zahájení zápasu.

17:27

Po státních hymnách je vše nachystáno na reprezentační rozlučku s fotbalovým rokem 2012.

17:28

Kapitáni obou týmů Marek Hamšík a Jaroslav Plašil rozhodli o výkopu na slovenské straně hřiště.

17:31
1. minuta ve znamení českého presinku

Aktivnější v úvodu utkání je česká jedenáctka, několikrát čeští fotbalisté úspěšně získali míč po nezdařené slovenské rozehrávce.

17:32
3. minuta - 1:0 po zdařilé kombinaci a gólu Davida Lafaty

Český útočník si z pravého křídla naběhl do otevřené slovenské obrany a prostřelil Kuciaka. Hlavou poslal míč do protipohybu slovenského gólmana.

17:36
6. minuta - 2:0 a gól si opět připisuje Lafata

Krejčí se prodral po levém křídle za obranu soupeře a předložil před prázdnou branku jabloneckému šutérovi. Ten napodobil šutéry typu Horsta Siegla a míč do branky poslal kolenem.

17:37

Po dobrém nástupu do utkání se k zakončení dostali i Slováci. Aktivnější je ale stále Bílkova equipa.

17:39
11. minuta - průnik Gebreho

Český bek je proslulý svými útočnými nájezdy, jedním z nich se blýsknul i v 11. minutě proti Slovákům, jeho centr ale likviduje slovenská obrana.

17:42

Ve třinácté minutě se k dalšímu prozkoušení Vaclíka dostal slovenský stoper Hubočan. Trefil jen střed branky.

17:43

Kotel fanoušků českého týmu skanduje: "Český fotbal, pro fanoušky - Bílek ven".

17:45

16. minuta - Limberský si šikovně vyměnil míč s Krejčím. Jeho patička pak poslala plzeňského obránce do slibné šance. Další ohrožení slovenské branky pak přišlo z pravé strany - to vše v 17. minutě.

17:46
18. minuta - Slovenský kouč Griga reaguje na jistou hru Čechů brzkým střídáním

Hřiště opustil levý obránce Pekarík, do hry přišel Čišovský.

17:51

23. minuta - Hra se oproti úvodu utkání více vyrovnala. Češi se před soupeřovu branku dostávají kombinací, Slováci naopak preferují nákopy na své útočníky.

17:53

Po 25 minutách hry jsou výsledek i předváděná hra z českého pohledu uspokojivé. Kvitují to i fanoušci svými pokřiky a chorály.

18:00
31. minuta - Slovenští hráči aktivnější

Už několik minut jsou na míči více Slováci. Český útok i záloha upustili od napadání slovenské rozehrávky a slovenští fotbalisté se na chvíli usadili na polovině Čechů.

18:02
33. minuta - Lafata měl na noze další gól, slovenskou branku ale přestřelil
18:06

36. minuta - Slovák Štoch nebezpečně vystřelil z poza vápna. Jeho rána jen těsně minula levou tyč branky Vaclíka.

18:10

42. minuta - Po chybě Krejčího v rozehrávce si Slováci připravovali palebnou pozici. Z krátkého zámku české fotbalisty vysvobodil nepodařený centr Hamšíka.

18:12

44. minuta - Češi si vypracovali další slibnou šanci. Limberský si vyměnil míč s Krejčím. Ten ale přestřelil.

18:15
45. minuta - Slováci opět střídají

Tentokrát vynuceně, kvůli zranění hřiště opouští Saláta, nahradí ho Guldan.

18:16

Nastavuje se jedna minuta.

18:16
Skončil první poločas. Česká republika vede nad Slovenskem 2:0
18:32

Do druhé půle vystřídal na české straně Sivoka Latka a v týmu Slováků Stocha Ďuriš a Sylvestra Bakoš.

18:33

46. minuta - V úvodu druhé půle drží míč Slováci.

18:35
47. minuta - Kuciak byl rychlejší než Krejčí

Slovenská obrana za sebou nechala Krejčího. Český záložník doháněl od půle až k vápnu soupeře míč, slovenský gólman byl ale rychlejší a míč odkopl.

18:40
54. minuta - Brejk Čechů

Po trochu ospalém startu druhého polčasu šla čtveřice českých fotbalistů do přečíslení. Krejčí našel volného Daridu. Slovenská obrana ale stihla zakročit.

18:46
60. minuta

Na přímý kop Plašila si před brankou naskočil Lafata, ale míč poslal hlavou vedle branky.

18:47
61. minuta - šance českého týmu

Na polovysoký centr z pravé strany si naběhl před slovenskou branku Ordoš, ale v tísni jej poslal hlavou vedle levé tyče.

18:51
66. minuta - šance českého týmu

Po Dočkalově průniku po pravé straně střílel nebezpečně po zemi Gebre Selassie, míč však v síti neskončil.

18:56
67. minuta - střídání v českém týmu

Trenér Bílek vyměňuje útočnou dvojici. Na hřiště přicházejí Libor Kozák a Matěj Vydra, dolů jde David Lafata a Ladislav Krejčí.

18:57
70. minuta - šance českého týmu

Češi mají převahu. Vydra se uvolnil, dostal se do vápna, ale jeho střelu zneškodnili slovenští obránci.

18:59

Slováci tahají jednoznačně za kratší konec. Nedokáží kombinovat a nemohou se dostat dopředu.

19:01
72. minuta - gól českého týmu, Česko vede 3:0

Po rychlé akci směrem dopředu naservíroval Vydra míč Dočkalovi, nováček z norského Trondheimu propálil obránce a připsal si první reprezentační gól.

19:03
74. minuta - střídání českého týmu

Hřiště opouští David Limberský, přichází Tomáš Kalas.

19:05
77. minuta

Brankář Vaclík zlikvidoval šanci Bakoše. Dlouhou přihrávku mu sebral včasným vyběhnutím pod nohami.

19:06
79. minuta - střídání v českém týmu

Ze hry odchází Darida, který odehrál výborný zápas. K radosti domácích fanoušků nastupuje olomoucký Tomáš Hořava.

19:08
80. minuta

Češi poctivě brání. Slovenský špílmachr Hamšík se snaží rozhýbat hru soupeře, jeho přihrávky však nenacházejí porozumění spoluhráčů.

19:09
82. minuta - střídání v českém týmu

Odchází Michal Ordoš, na hřiště jde Martin Pospíšil, další z olomouckých hráčů.

19:11
83. minuta - šance českého týmu

Na přední tyči pohotově hlavičkoval Martin Latka, brankář Kuciak však gólu zabránil.

19:11

Česká reprezentace dává zapomenout na rozpačité výkony. Rychlá a přímočará hra se v ničem nepodobá rozvláčnému a bojácnému stylu z předchozích utkání. Ve hře je znát vliv Plzně a Olomouce, které dodaly do národního týmu svoje opory.

19:15

Slováci se snaží probojovat na dostřel Vaclíkovy branky, ale narážejí na dobrou obranu českého týmu.

19:16

Zápas sleduje 11.464 diváků.

19:17
89. minuta

Slováci kopali roh. Saparův nedůrazný centr odvrátil Kalas.

19:18

Diváci jsou spokojeni, českému týmu tleskají vestoje. Zápas jistě zahřál i trenéra Bílka, nad jehož setrváním u mužstva se vznáší otazník.