Kromě přípravného zápasu českých fotbalistů se Slovenskem (3:0) se hrála spousta dalších přípravných zápasů. Představili se i soupeři Česka v kvalifikaci mistrovství světa. Ti největší, Italové, sice kromě gólu ještě dvakrát trefili konstrukci branky, ale silnou Francii nezdolali. O jejich prohře 1:2 rozhodl v 67. minutě francouzský náhradník Gomis.

Fotbalisté Dánska bez mnoha zraněných či nemocných opor remizovali v Turecku 1:1 a posedmé za sebou nedokázali zvítězit. Březnový soupeř českého týmu v Istanbulu neudržel nejtěsnější vedení. Debut v národním dresu si tak odbyli obránce Conboy a záložníci Sloth, Larsen a Fischer.

Další protivník týmu Michala Bílka ve skupině B Arménie porazila v Jerevanu Litvu 4:2. O branky domácího celku se postarali Manučarjan, Mkrtčjan, Mchitarjan a Özbiliz.

Sérii pěti mezinárodních zápasů bez porážky naopak ukončilo Bulharsko, které v Sofii podlehlo 0:1 Ukrajině. Té zařídil první vítězství od června Kucher gólem ze 33. minuty.

Ibrahimovic zničil anglický tým

Švédský tým se může spolehnout na Zlatana Ibrahimovice. Ten nastřílel Anglii čtyři góly a výhru na novém národním stadionu ve Stockholmu 4:2. Jednatřicetiletý Ibrahimovic překonal s 39 góly za reprezentaci dosavadní rekord Henrika Larssona, který se trefil sedmatřicetkrát.

Švédové vstoupili do utkání ve Friends Areně dobře a díky Ibrahimovicovi od 20. minuty vedli. Anglii se povedl závěr prvního poločasu, v němž zásluhou Welbecka a Caulkera během tří minut zápas otočila.

Druhá půle ale patřila Ibrahimovicovi. Útočník Paris St. Germain nasázel v poslední čtvrthodince tři branky. Tu poslední vstřelil v první minutě nastavení, kdy nůžkami před pokutovým územím překonal vyběhnuvšího brankáře Harta.

Výsledky přípravných fotbalových utkání

Parma: Itálie - Francie 1:2 (1:1)
Branky: 35. El Shaarawy - 37. Valbuena, 67. Gomis.
Sestava Itálie: Sirigu, Maggio, Barzagli (46. Bonucci), Chiellini, Balzaretti - Montolivo (50. Florenzi), Verratti (50. Pirlo), Marchisio (50. Giaccherini) - Candreva (70. Giovinco), Balotelli, El Shaarawy (73. Diamanti). Trenér: Prandelli.

Sofia: Bulharsko - Ukrajina 0:1 (0:1)
Branka: 33. Kučer.
Sestava Bulharska: Kolev - J. Minev, Bodurov, Ivanov, Zanev (46. V. Minev) - Sarmov (46. Djakov), G. Iliev (63. Cvetkov), G. Milanov (46. Marquinhos), Popov (77. Tonev), Manolev - Božinov (60. Rangelov). Trenér: Penev.

Istanbul: Turecko - Dánsko 1:1 (0:0)
Branky: 69. Erding - 65. Bendtner z pen.
Sestava Dánska: Andersen - Wass, Kjaer, Stadsgaard, Conboy - Stokholm, Sloth (47. Poulsen) - Lorentzen (47. Larsen), Eriksen, Krohn-Dehli (66. Fischer) - Bendtner (77. Helenius).

Jerevan: Arménie - Litva 4:2 (1:0)
Branky: 7. Manučarjan, 50. Mkrtčjan, 56. Mchitarjan, 72. Özbiliz - 66. a 83. z pen. Rimkevičius.
Berezovskij - Hovsepjan (4. Artak Edigarjan, 61. Ambarcumjan), Arzumanjan (28. T. Voskanjan), Aleksanjan, Hovhanisjan - Mkrtčjan, Mchitarjan (73. M. Voskanjan), Kazarjan, Pizzelli - Özbiliz (75. Malakjan), Manučarjan (14. Manojan). Trenér: Minasjan.

Vaduz: Lichtenštejnsko - Malta 0:1 (0:1)
Branka: 38. Caruana.
Sestava Malty: Haber - Caruana, Sciberras (84. R. Muscat), Agius, Dimech - Failla (90. A. Muscat), Briffa (69. Bajada), Vella, Cohen (46. Fenech) - Herrera, Schembri. Trenér: Ghedin.

Amsterodam: Nizozemsko - Německo 0:0

Stockholm: Švédsko - Anglie 4:2 (1:2)
Branky: 20., 78., 85. a 90.+1 Ibrahimovic - 35. Welbeck, 38. Caulker.

SAE - Estonsko 2:1 (1:1)
Branky: 31. Al Kamálí z pen., 71. Alí Mabchút - 45. Ahjupera.

Tbilisi: Gruzie - Egypt 0:0

Krasnodar: Rusko - USA 2:2 (1:0)
Branky 9. Smolov, 84. Širokov z pen. - 76. Bradley, 90.+4 Diskerud.

Andorra La Vella: Andorra - Island 0:2 (0:1)
Branky: 14. Gudmundsson, 59. Sigurjónsson.

Jeruzalém: Izrael - Bělorusko 1:2 (1:1)
Branky: 19. Damari - 45. Kisljak, 46. Balanovič.

St. Gallen: Chile - Srbsko 1:3 (0:1)
Branky: 88. Henriquez - 21. Markovič, 54. Djordjevič, 65. Djuričič. ČK: 78. Vidal (Chile).

Bukurešť: Rumunsko - Belgie 2:1 (1:1)
Branky: 23. Maxim, 66. Torje z pen. - 32. Benteke.

Lucemburk: Lucembursko - Skotsko 1:2 (0:2)
Branky: 47. Gerson - 11. a 23. Rhodes

Linec: Rakousko - Pobřeží slonoviny 0:3 (0:1)
Branky: 44. Ya Konan, 61. Drogba, 76. Traoré.

Budapešť: Maďarsko - Norsko 0:2 (0:1)
Branka: 38. Nielsen, 79. Abdellaoue.

Libreville: Gabon - Portugalsko 2:2 (1:1)
Branky 33. Madinda z pen., 69. Biyogo Pocko z pen. - 35. Pizzi z pen., 60. Almeida.

Dublin: Irsko - Řecko 0:1 (0:1)
Branka: 29. Cholevas.

Gdaňsk: Polsko - Uruguay 1:3 (1:2)
Branky: 64. Obraniak - 21. vlastní Glik, 34. Cavani, 66. Suárez.

Ženeva: Albánie - Kamerun 0:0

Alžír: Alžírsko - Bosna a Hercegovina 0:1 (0:0)
Branka: 90. Svraka.

Nikósie: Kypr - Finsko 0:3 (0:2)
Branky: 14. Pukki, 28. Hetemaj z pen., 86. Kolehmainen.