Do přátelského zápasu se Slovenskem ho reprezentační trenér Michal Bílek spíš přehlížel, a ačkoliv dával David Lafata v Jablonci vždy dost gólů, v národním týmu seděl na lavičce. Proti Slovákům nastoupil v základní sestavě a dvěma trefami v prvních šesti minutách nasměroval Čechy k výhře, která nakonec narostla na 3:0.

Lafata zůstával po zápase nad věcí. „Můj výkon musí posoudit někdo jiný. Jsem rád, že jsem šanci dostal a snažil jsem se ji využít. Jsem rád, že to takhle vyšlo. Vždy je to práce celého týmu,“ říkal novinářům. O tom, že by to pro něj po čase na lavičce byla satisfakce, nechtěl ani slyšet. „Ne, to ne. Vždy jsem říkal, že je pro mě čest sem přijet,“ odmítl to Lafata.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se