Fotbalisté Plzně otočili zápas v Liberci a po výhře 2:1 si zajistili titul půlmistra. Viktoria v souboji posledních dvou šampionů od 19. minuty ztrácela po Bosančičově trefě, celou druhou půli hrála bez vyloučeného Procházky, v oslabení ale dokázala skóre otočit zásluhou Štípka a Daridy. Západočeši se Slovanu pomstili za poslední duel minulé sezony, ve kterém přišli o titul, a zároveň pokazili domácímu Janu Nezmarovi rozlučku s domácím publikem.

Ostrava porazila Slovácko a opustila poslední místo v tabulce. Pod koučem Martinem Pulpitem vyhrála druhý ze tří zápasů. O vítěznou trefu se postaral v 82. minutě Vladan Milosavljev. Stínem na vítězství Baníku je ztráta útočníka Václava Svěrkoše, který si pravděpodobně obnovil zranění kolena.

Fotbalisté Jablonce dokázali vyloupit Hanou a z Olomouce si vezou tři body za vítězství 1:0. Tři body jim pomohly upevnit třetí místo tabulky a zároveň se tak odpoutat právě od čtvrté Sigmy.