Michal Šlesingr před sezonou řekl: "Hlavní tlak bude asi zase na mně." Smíšená štafeta českých biatlonistů však vstoupila do Světového poháru třetím místem a pozornost se rázem rozšířila na další závodníky. Sport, v němž se tuzemsko za necelé dva měsíce dočká mistrovství světa, je podle všeho v lepší kondici, než se ještě nedávno zdálo. I finančně.

Sami biatlonisté byli v předpovědích opatrní, protože dlouhodobé zranění zatím nepustí k závodům Jaroslava Soukupa, držitele bronzu z předchozího MS, a loňské výsledky žen nenasvědčovaly výraznému výkonnostnímu vzestupu. Navíc generálka na šampionát při loňském Světovém poháru v Novém Městě na Moravě domácí reprezentaci tak úplně nevyšla. Letos by to mělo být jiné.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se