Šéf fotbalistů Standardu Lutych pohrozil odchodem svého klubu z belgické do francouzské ligy. Roland Duchatelet chce tímto krokem urychlit jednání o vytvoření společné ligové soutěže Belgie a Nizozemska.

"Bez vytvoření 'Beneligy' belgický fotbal zahyne. Pokud se to nepodaří, Standard požádá o zařazení do francouzské Ligue 1," uvedl Duchatelet v belgickém tisku.

Duchateletovou prioritou je nicméně ustavení společné ligy s Nizozemskem. Tu by podle jeho představ mělo hrát osm belgických a dvanáct nizozemských klubů. "Naši myšlenku podporují i Anderlecht, Bruggy, Ajax a PSV Eindhoven," řekl prezident Standardu.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit