Air Bank spolupracuje se Sazkou a svým klientům nabídne přes čtyři tisíce terminálů k výběru hotovosti. Do konce června navíc zdarma. Rozšíří tak českou síť míst k výběru hotovosti o necelou polovinu.

Banky nabízejí různé možnosti, jak hotovost získat. Češi se dávno naučili chodit na pobočky bank, k bankomatům, případně využívat službu cash back.

V ČR bylo ke konci září loňského roku dle statistik Sdružení pro bankovní karty instalováno celkem 4245 bankomatů, na kterých jsme do té doby realizovali přes 42 milionů výběrů v celkovém objemu přes 155 miliard korun.

K tomu je třeba připočíst 1692 provozoven obchodníků, kteří vám při překročení určité výše hodnoty nákupu také umožní "vybrat" si nějakou tu hotovost (jejíž objem vám samozřejmě připočtou k nákupu, který hradíte kartou).A v neposlední řadě zhruba 3200 poboček pošt, které mohou využívat klienti ČSOB a Era Poštovní spořitelny.

Celkem tedy přes devět tisíc míst, kde se můžete dostat ke svým penězům. 

Do této již pomalu rostoucí sítě však do konce června letošního roku vletí jako uragán spolupráce Sazky a Air Bank. Jak se již banka na svém webu chlubí, klientům umožní vybírat peníze z terminálů Sazky, do konce června pak bez poplatku. A takových terminálů je nyní po republice rozeseto přes 4 tisíce.

Služba je podle vyjádření banky pouze pro její klienty, kteří budou ze sázkových terminálů moci vybírat jednorázově maximálně tři tisíce korun, během jednoho kalendářního týdne pak dohromady maximálně deset tisíc korun. Omezení je logické, má zabránit situaci, kdy by například více navštěvované trafice prostě mohly dojít peníze v pokladně.

 

A co kdyby dotyčný obchodník přece jen neměl dostatek hotovosti? Podle banky může klientovi nabídnout, aby si pro peníze přišel o něco později, až bude prostředky mít. Nebo může zájemci doporučit, aby si vybral u jiného terminálu v okolí.

Jak pro IHNED.cz uvedl Patrik Nacher z portálu bankovnipoplatky.com, z hlediska Air Bank se jedná o zajímavý tah. Takto šikovné rozšíření sítě služeb podle něj nese i jistý potenciál, a to v případě, zda se na daných terminálech objeví alespoň logo banky.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist