Tým formule 1 Red Bull představil vůz pro novou sezonu, od kterého si slibuje čtvrtý triumf za sebou v Poháru konstruktérů i individuálním mistrovství světa. Trojnásobný světový šampion Sebastian Vettel z Německa a jeho australský kolega Mark Webber budou jezdit v monopostu s označením RB9, který je upravenou verzí loňské "osmičky" s několika zřetelnými změnami.

Na první pohled na vozu zaujme purpurová barva, která pochází od nového titulárního sponzora japonské automobilky Infiniti. "To auto je víceméně evolucí (loňského modelu). Ďábel se ale skrývá v detailech," uvedl technický šéf Red Bullu Adrian Newey.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se