V úvodním závodě biatlonového mistrovství světa v Novém Městě na Moravě skvěle zabojovali čeští reprezentanti. Ve smíšené štafetě se před domácími fanoušky vytáhli a finišman Ondřej Moravec dovezl české barvy do cíle na třetí příčce. Především díky bezchybné střelbě na posledním úseku brali Češi bronz.

Střelba naopak zradila favorizované Němce, kteří totálně vybouchli a závod dokončili na třináctém místě. Nevedlo se ani Rusům, kteří jeli dlouho v čelní skupince, po chybné střelbě Malyška se ale propadli. Famózně jelo Norsko. Seveřané byli k neporažení, do cíle je dovezl vynikající Svendson. Stříbro brala bojovná Francie.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se