Sprinterský závod je esence biatlonu. Budoucí vítěz je třeba už v cíli, ale neví, jak to s ním dopadne a jestli ho třeba někdo z těch, kteří čekají na startu, ještě nepředstihne. Emil Hegle Svendsen, jenž získal první individuální titul mistra světa na šampionátu v Novém Městě na Moravě, se něčeho takového bát nemusel. "Doufám, že to není mé poslední pódiové umístění," smál se vítěz. Z druhé poloviny startovního pole jej sotva kdo ohrožoval. A nedokázali to ani čeští reprezentanti, z nichž jen Zdeněk Vítek solidně zastřílel a obsadil 24. místo jako nejlepší z domácích mužů.

"Hrozně mě to mrzí, byl to nejhorší závod v celé sezoně," hlesl Ondřej Moravec. Měl smůlu při střelbě vleže. Jakmile zalehl na rohožku, otočil se vítr a on v náhlém zmatku předržel rány a mířil moc vysoko. Bezchybnou položkou vstoje svůj nezdar už jen částečně napravil, ale nedotáhl to výš než na začátek čtvrté desítky v konečném pořadí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se