Češky vykročily za obhajobou fedcupového titulu, když v prvním kole přehrály Australanky. Po sobotních dvouhrách a výhrách Petry Kvitové nad Jarmilou Gajdošovou a Lucie Šafářové nad Samanthou Stosurovou vedly Češky nad Australankami 2:0, rozhodující bod pak přidala v neděli opět Kvitová.

Petra Kvitová se v souboji jedniček se Samanthou Stosurovou trápila a první set prohrála hladce 2:6. Ve druhé sadě pak musela odvrátit i mečbol osmadvacetileté Australanky, ale nakonec si v tie-breaku vynutila třetí set. V něm pak vedla už 5:0 a zdálo se, že utkání hladce zakončí. Stosurová sice pak dokázala snížit na 4:5, avšak pak ztratila vlastní podání a tím pádem i celý zápas.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se