Podle nového ředitele Romana Budského bude nadále samostatné oddělení BESIP aktivně plnit příslušné úkoly vyplývající hlavně z aktuální Národní strategie bezpečnosti silničního provozu do roku 2020. „Samozřejmě bude také efektivně přispívat ke koordinaci činností dalších příslušných subjektů. Větší důraz bude kladen rovněž na monitorování a analýzy dění v zahraničí, především pak v evropských státech dlouhodobě vykazujících příznivé statistiky dopravní nehodovosti a jejích následků,“ řekl k tomu Budský s tím, že je plánována i užší spolupráce s vybranými zahraničními subjekty.

Zbývá vám ještě 40 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se