"Naposled jsem stál na bruslích asi před dvěma lety," pátrá v paměti urostlý, stále s pevnou postavou hokejisty, leč už trochu prošedivělý majitel zlata z Nagana, Richard Šmehlík po svém posledním přímém kontaktu s hokejem. "Jsem ale stále v obraze, kdo, kde a jak hraje," upozorňuje muž.

S rodinou se po konci kariéry usadil v Buffalu, kde řídí hotel pro psy. O víkendu byl on i dalších šestnáct z třiadvaceti hráčů tehdejšího výběru Ivana Hlinky na skok v Praze, aby si připomenuli kulaté výročí historického úspěchu, který tehdy pobláznil celou zemi.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se