"Naposled jsem stál na bruslích asi před dvěma lety," pátrá v paměti urostlý, stále s pevnou postavou hokejisty, leč už trochu prošedivělý majitel zlata z Nagana, Richard Šmehlík po svém posledním přímém kontaktu s hokejem. "Jsem ale stále v obraze, kdo, kde a jak hraje," upozorňuje muž.
S rodinou se po konci kariéry usadil v Buffalu, kde řídí hotel pro psy. O víkendu byl on i dalších šestnáct z třiadvaceti hráčů tehdejšího výběru Ivana Hlinky na skok v Praze, aby si připomenuli kulaté výročí historického úspěchu, který tehdy pobláznil celou zemi.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









