Fotbalová Sparta v minulé sezoně hospodařila s rekordní ztrátou 237,3 milionu korun. Časopis Týden to v pondělí uvedl na svých webových stránkách na základě zprávy z valné hromady klubu. Vlastní kapitál klubu se kvůli tomu údajně propadl na -280,1 milionu korun.

Ztráta téměř 240 milionů korun je nejvyšší od chvíle, kdy do Sparty v polovině roku 2004 majetkově vstoupila firma J&T v čele s Danielem Křetínským. Pouze v první sezoně po Křetínského příchodu Sparta vykázala zisk 31,8 milionu korun, od té doby je ve ztrátě.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se