Velká cena Austrálie, která tradičně zahajuje sezonu formule 1, má potíže. Šéf seriálu Bernie Ecclestone chce ale závod na okruhu v Melbourne, kde smlouva končí rokem 2015, udržet v kalendáři i do budoucna. A to přes rostoucí pochybnosti místních úřadů a konkurenční nabídky odjinud.
Velká cena se do Albert Parku v Melbourne přesunula v roce 1996. Do té doby se jezdila v Adelaide v Jižní Austrálii. Okruh v Melbourne na břehu jezera si jezdci zamilovali. Trať vede z velké části po běžných komunikacích, buduje se proto každý rok znovu včetně mobilních tribun, oplocení a bezpečnostních prvků. Na druhou stranu se město nemusí starat o areál, který by jinak během roku zel prázdnotou.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










