Formule 1 začala letos zostra. První den testování na okruhu v Jerezu zdramatizoval požár Mercedesu Nico Rosberga v odpoledních jízdách. Už dopoledne se o přerušení postaral Jenson Button na McLarenu, který mu vypověděl službu ve čtvrté zatáčce. Odklizení nepojízdného vozu zabralo deset minut a Button se na trať po nutných opravách znovu vrátil.
Rosberg tak šťastný nebyl. V jedenácté zatáčce zůstal jeho monopost W04 stát, když plameny olizovaly zadní část vozu. Mercedes stáhl vůz z okruhu a v úterním testování už nepokračoval. Podle oficiální zprávy zradila Rosberberga elektronika. „Po zjištění závady nebudeme v testování pokračovat a vůz upravíme pro zítřejší jízdy,“ stojí v oficiální zprávě týmu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











