Formule 1 začala letos zostra. První den testování na okruhu v Jerezu zdramatizoval požár Mercedesu Nico Rosberga v odpoledních jízdách. Už dopoledne se o přerušení postaral Jenson Button na McLarenu, který mu vypověděl službu ve čtvrté zatáčce. Odklizení nepojízdného vozu zabralo deset minut a Button se na trať po nutných opravách znovu vrátil.

Rosberg tak šťastný nebyl. V jedenácté zatáčce zůstal jeho monopost W04 stát, když plameny olizovaly zadní část vozu. Mercedes stáhl vůz z okruhu a v úterním testování už nepokračoval. Podle oficiální zprávy zradila Rosberberga elektronika. „Po zjištění závady nebudeme v testování pokračovat a vůz upravíme pro zítřejší jízdy,“ stojí v oficiální zprávě týmu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se