Schalke 04 versus Borussia Dortmund. To je derby jako řemen, nejtřaskvější v Německu. Přitom v minulosti se oba tábory tolerovaly, dokonce si pomáhaly, hráči se i potkávali u partičky karet. Takové časy jsou pryč a jako důkaz současné vyhrocené rivality budiž podzimní zápas v Dortmundu, po němž se fanoušci porvali a zhruba dvě stě jich bylo zatčeno. V sobotu se oba kluby potkají v Gelsenkirchenu, domově Schalke.
Vestfálské derby pohltí každého. I slavný Raúl, který byl z Realu Madrid zvyklý na vypjaté mače s Barcelonou během svého působení v Schalke, přiznal, že atmosféra tohoto německého zápasu je ještě emotivnější než při El Clásiku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.















