Neuvěřitelné drama předvedli hokejisté Vítkovic ve třetím čtvrtfinále play-off extraligy se Zlínem. Díky fantastické třetí třetině, ve které vstřelili všechny branky, vyhráli 4:3 a snížily stav série na 1:2.

Do vítkovické sestavy se bezmála po měsíci vrátil veterán Ujčík a hned při svém prvním pobytu na ledě mohl být u vedoucího gólu, jenže pohotový Burgrův švih se už ve 35. sekundě od horní tyčky zlínské branky vrátil zpět do pole.

Vítkovičtí zoufale hledali způsob, jak přechytračit bezchybnou zlínskou defenzivu. A od 11. minuty to měli ještě daleko těžší, protože odražený puk se vrátil k Veselému, který ho příklepem zpoza vítkovického beka poslal z levého kruhu za Šindeláře.

Zlínu hrálo všechno do karet – ještě více opevnil střední pásmo a vyrážel k nebezpečným brejkům. Když mu navíc soupeř v úvodu druhé části nabídl dlouhou přesilovku pět na tři, nepohrdl. Čajánkův pokus z voleje ještě Šindelář vykopl betonem, ale Veselý byl u vyraženého puku nejdřív a zblízka ho napálil pod horní tyčku.

Vítkovické úsilí přecházelo v křeč a šance, které by jim mohly vykřesat záblesk naděje, nebyly. Co se čtyřicet minut jevilo naprosto nereálně, přivolal Roman, jenž ve 42. minutě snížil na 1:3. Domácí se nadechli k obrovskému náporu a Húževka v přesilovce ekvilibristickým zásahem ze vzduchu závěrečný tlak ještě přiživil. Hostům v závěru docházely síly, zatímco domácí větřili šanci na zvrat a svírali soupeře jako v kleštích.

Další vyloučení Tesaříka potrestal Huna, který v 52. minutě zblízka vyrovnal. V závěru šli Zlínští na dvě minuty dokonce do tří, vítkovický kvintet hosté vyšachovali a Roman svým druhým gólem v 58. minutě dovršil nečekaný zvrat.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 4:3 (0:1, 0:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 42. Roman (Svačina, Voráček), 49. Húževka (Burger, Ujčík), 52. Huna (Svačina, Roman), 58. Roman (Svačina, Sloboda) - 12. Veselý (Čajánek), 22. Veselý (Honejsek, Čajánek), 40. Veselý (Čajánek). Rozhodčí: Šindler, Minář - Bryška, Tošenovjan. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8166. Stav série: 1:2.

Vítkovice: Šindelář - Stehlík, Barinka, Sloboda, Voráček, Malík, Kudělka - Ujčík, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, R. Hruška, Húževka - Bartánus, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Řezníček, Urbanec, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, Čech - Honejsek, Čajánek, Veselý - Kubiš, Holík, Köhler - Okál, Šlahař, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.

Kladno udolalo Slávii jedinou brankou

Výhru slaví také Kladno, které rovněž snížilo stav série se Slávií na 1:2 na zápasy. Kladno vyhrálo o jedinou branku, kterou vstřelil ve 48. minutě Jan Dalecký. Gólman Jan Chábera udržel podruhé v letošním play-off čisté konto.

Rytíři měli v úvodní části převahu, ale podobně jako v Praze, kde ve dvou zápasech vstřelili jediný gól, je trápila koncovka. Slavia pak zatlačila Kladno při Macholdově trestu, ale i v oslabení měl možnosti Petr Hořava, který opět ztroskotal na Kopřivovi. Domácí se pak neprosadili při Tomicově trestu a další průběh úvodní části šance nepřinesl.

Ve třetí třetině se Kladno konečně dočkalo vedení, když po Látalově přihrávce zakončil před brankovištěm Dalecký. Zvýšit mohl Jass, ale Kopřiva byl opět na místě. Při Žejdlově vyloučení Slavia domácí do šance nepustila. Pražané v závěru Rytíře zatlačili, ale Cháberu nepřekonal v největší šanci Alinč a stav se nezměnil ani v závěrečné power play.

Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávka: 48. Dalecký (M. Látal). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 4118. Stav série: 1:2.

Kladno: Chábera - L. Procházka, David Růžička, Kameš, P. Hořava, Doudera, Černošek, Macholda, Kužel - Jass, Lukáč, Kuchler - Eberle, Patera, Melka - Valský, Dragoun, Rudovský - Kuchejda, Dalecký, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, od 57. navíc Koma - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.