Rychlobruslařka Martina Sáblíková vybojovala na mistrovství světa v Soči v závodu na 3000 metrů stříbrnou medaili. Vyhrála nizozemská favoritka Ireen Wüstová, s níž česká obhájkyně titulu prohrála o 2,37 sekundy. Sbírku medailí z mistrovství světa tak česká rychlobruslařka zaokrouhlila už na deset kusů.
„Před startem jsem byla dost nervózní, po Heerenveenu jsem vůbec nevěděla, co mám čekat. Navíc první čas byl v tu chvíli 4:09, což pro mě bylo nepochopitelně pomalé. Jsem ráda, že jsem zajela 4:04, že se časy z tréninku potvrdily,“ řekla Sáblíková novinářům.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






