Rychlobruslařka Martina Sáblíková vybojovala na mistrovství světa v Soči v závodu na 3000 metrů stříbrnou medaili. Vyhrála nizozemská favoritka Ireen Wüstová, s níž česká obhájkyně titulu prohrála o 2,37 sekundy. Sbírku medailí z mistrovství světa tak česká rychlobruslařka zaokrouhlila už na deset kusů.

„Před startem jsem byla dost nervózní, po Heerenveenu jsem vůbec nevěděla, co mám čekat. Navíc první čas byl v tu chvíli 4:09, což pro mě bylo nepochopitelně pomalé. Jsem ráda, že jsem zajela 4:04, že se časy z tréninku potvrdily,“ řekla Sáblíková novinářům.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se