Trapas, blamáž, ostuda, výbuch. Prohře národního týmu 0:3 s Dánskem, které předtím tři čtvrtě roku nevyhrálo, patří všechny tyto přídomky. Protlačit se alespoň do baráže o mistrovství světa v Brazílii bude pro českou reprezentaci zatraceně těžké, protože se tým pod trenérem Michalem Bílkem vrátil do starých zrezivělých kolejí.

„Hráče jsem nabádal, že kvalifikace je úplně jiná než přípravné zápasy,“ říkal Bílek po utkání s Dánskem. Jeho slova zápas potvrdil a tím koučův podíl na výkonu skončil. Zatímco v přípravných duelech proti Slovensku a Turecku hrál omlazený tým dobře a dával góly, v pátek v Olomouci byl opět impotentní, trápil se a naznačil, že v takovém složení ještě nemá na to, aby zvládal opravdu důležité mače. „Vždyť jsme si za celý zápas nevytvořili vyloženou šanci,“ poukázal Bílek na hořkou pravdu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se