Britský pilot, který nakonec obsadil ve druhé velké ceně sezony F1 třetí místo, jezdí letos ve stáji Mercedes, kam přestoupil od McLarenu. Ovšem, jak se zdá, svou bývalou stáj má v mysli hluboko vrytou.

Během závodu totiž zajížděl do boxů k výměně pneumatik a místo k Mercedesu zajel tam, kam býval zvyklý v předchozích sezonách. Naštěstí si jeho omyl dřív než on uvědomili mechanici jeho bývalé stáje a britský pilot pak také zareagoval a na druhý pokus už se trefil.

"Udělal jsem to, co kdysi Jenson Button, jezdil jsem tam mnoho let a zvykl si na to. Nevím, jak se to mohlo stát, a musím se za to svému týmu samozřejmě moc omluvit," prohlásil Hamilton. "Taky musím říct, že by tady místo mě měl stát asi Nico Rosberg, jel lépe než já," uznal exmistr světa, ale jeho stájový kolega, který dojel čtvrtý, poslechl režii vedení stáje.

Promotér formule 1 Bernie Ecclestone také řekl, že před touto sezonou přestoupit z McLarenu do Red Bullu. Jeho námluvy s nejlepším týmem posledních tří sezon však zkrachovaly, protože kolega Němce Sebastiana Vettela Australan Mark Webber přes nabídku od Ferrari nechtěl rakouskou stáj opustit.

"Kdyby Mark odešel, Dietrich by Lewise angažoval," uvedl Ecclestone. Tvrdí, že poradil Hamiltonovi jít do Mercedesu. "Lewis protočil oči, ale řekl jsem mu, že nemá co ztratit, když chce pryč z McLarenu." Hamiltonovi se změna zatím vyplácí, zatímco jeho starý tým v obou úvodních závodech obsadil shodně deváté místo.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist