Španělské fotbalové kluby dluží státu na daních 670 milionů eur (17,3 miliardy korun). Částka je to vysoká, ale jak uvedl prezident Národního úřadu pro sport Miguel Cardenal, je to zlepšení oproti minulému roku, kdy byl celkový dluh dokonce 750 milionů eur.
Podle Cardenala je snížení dluhu pozitivní, nicméně k ještě lepším ekonomickým výsledkům fotbalových klubů by pomohlo rovnoměrnější rozdělování peněz za televizní práva. Prezident úřadu pro sport se bude snažit prosadit zákon, který by nutil kluby ke kolektivnímu prodeji televizních práv na zápasy místo individuálního, jak je tomu dosud.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











