Španělské fotbalové kluby dluží státu na daních 670 milionů eur (17,3 miliardy korun). Částka je to vysoká, ale jak uvedl prezident Národního úřadu pro sport Miguel Cardenal, je to zlepšení oproti minulému roku, kdy byl celkový dluh dokonce 750 milionů eur.

Podle Cardenala je snížení dluhu pozitivní, nicméně k ještě lepším ekonomickým výsledkům fotbalových klubů by pomohlo rovnoměrnější rozdělování peněz za televizní práva. Prezident úřadu pro sport se bude snažit prosadit zákon, který by nutil kluby ke kolektivnímu prodeji televizních práv na zápasy místo individuálního, jak je tomu dosud.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se