V poválečném období bylo mezinárodních styků jako šafránu, a tak se hokejové mistrovství světa v únoru roku 1947 v Praze stalo i mimořádnou společenskou událostí. Po rozhlasových linkách a v novinách ho sledoval snad každý a já jako desetiletý kluk měl to štěstí, že jsem s tátou viděl všechny zápasy našeho mužstva.
Sověti a Finové z pozdějšího elitního sexteta hokej ještě nehráli a Kanada do Prahy nepřijela. Osm účastníků hrálo jednokolově systémem každý s každým a hned po prvních dnech bylo pravděpodobné, že o titulu rozhodne utkání Československo – Švédsko.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









