V poválečném období bylo mezinárodních styků jako šafránu, a tak se hokejové mistrovství světa v únoru roku 1947 v Praze stalo i mimořádnou společenskou událostí. Po rozhlasových linkách a v novinách ho sledoval snad každý a já jako desetiletý kluk měl to štěstí, že jsem s tátou viděl všechny zápasy našeho mužstva.

Sověti a Finové z pozdějšího elitního sexteta hokej ještě nehráli a Kanada do Prahy nepřijela. Osm účastníků hrálo jednokolově systémem každý s každým a hned po prvních dnech bylo pravděpodobné, že o titulu rozhodne utkání Československo – Švédsko.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se