Do roku 1996 pro mě byla Vídeň jen hlavním městem Rakouska. Od roku 1996 je pro mě synonymem zlatých medailí českých hokejistů na mistrovství světa a také mi naskočí, že tady začala slavná éra hokejových úspěchů, které nám přinášely radost pěkných pár let.

Před šampionátem se českému týmu příliš nevěřilo, ale jak kráčel turnajem a porážel jednoho soupeře za druhým, pohlcoval hokej celý národ a Vídeň se víc a víc barvila do českých barev. Porazili jsme Švédsko, Finsko, remizovali s Norskem a na konec základní skupiny jsme si smlsli na Francii a Itálii.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se