V posledních letech se českému hokeji dává za vzor švédská Elitserien, způsob, jakým se k hokeji přistupuje a pracuje s mladými hráči.
V roce 1997 založil švédský hokejový svaz přes dvacet gymnázií po celém Švédsku. Hráči v takových školách mají individuální studijní plán, více školních tréninků jak na ledě, tak v posilovně, dostává se jim individuální péče od učitelů a trenérů. Hokejové gymnázium mají všechny kluby Elitserien a většinou i nižší Allsvenskan.
Učí se v nich i třeba ne nepodstatné věci o důležitosti správné stravy, o tom, jak správně regenerovat. Vše směřuje k tomu, aby hráči byli co nejvíce samostatní.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




