V posledních letech se českému hokeji dává za vzor švédská Elitserien, způsob, jakým se k hokeji přistupuje a pracuje s mladými hráči.

V roce 1997 založil švédský hokejový svaz přes dvacet gymnázií po celém Švédsku. Hráči v takových školách mají individuální studijní plán, více školních tréninků jak na ledě, tak v posilovně, dostává se jim individuální péče od učitelů a trenérů. Hokejové gymnázium mají všechny kluby Elitserien a většinou i nižší Allsvenskan.

Učí se v nich i třeba ne nepodstatné věci o důležitosti správné stravy, o tom, jak správně regenerovat. Vše směřuje k tomu, aby hráči byli co nejvíce samostatní.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se