Hokejová světová špička se nerozšiřuje. Nerad začínám záporem, dovolím si jím ale oponovat všem, kdo to tvrdí. Argument, že se Češi málem postarali o překvapení mistrovství světa nepostupem do čtvrtfinále, uznávám asi jako větu z filmu Vrchní, prchni „Ústí není Praha“.
Hlavně nikdo nestojí o žádnou změnu. Kdyby ji někdo hodně chtěl (například hlavní sponzor), už by dávno nastala. Lednímu hokeji jeho zacyklenost patrně vyhovuje, a když je to tak, je to taky v pořádku.
V pořádku samozřejmě není, že na mistrovství světa nehrají nejlepší hokejisté, ale to je taky něčí politika a něčí byznys.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






