Zkušený útočník Jiří Novotný při své šesté účasti na mistrovství světa poprvé vedl hokejovou reprezentaci jako kapitán. Počítá s tím, že s jeho postavou bude spojován nevydařený turnaj. Po čtvrtfinálové prohře se Švýcarskem obsadili čeští hokejisté až sedmé místo, čímž vyrovnali nejhorší výsledek v historii.
„Je to obrovské zklamání a mrzí mě to. V předešlých třech letech jsme přivezli medaili, teď jsem byl u kormidla já a skončili jsme ve čtvrtfinále. Osobně si neberu, i když je jasné, že zodpovědnosti se nezříkám. V týmu je ale pětadvacet hráčů. Za všechny říkám, že je to obrovská škoda,“ uvedl Novotný po čtvrteční prohře 1:2.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






