Hokejisté Švédska se stali mistry světa. Svěřenci Pära Martse jsou po 27 letech prvním domácím týmem, který získal zlato. Naposledy se to povedlo sovětské sborné v roce 1986 v Moskvě. Hráči Tří korunek měli stejnou šanci v roce 1995, ale ve finále prohráli s Finskem.

Švýcaři ve finále vedli 1:0, ale pak Švédové především díky Henriku Sedinovi otočili vývoj duelu. Útočník Vancouveru si připsal tři kanadské body za dvě branky a jednu nahrávku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se