Hokejisté Švédska se stali mistry světa. Svěřenci Pära Martse jsou po 27 letech prvním domácím týmem, který získal zlato. Naposledy se to povedlo sovětské sborné v roce 1986 v Moskvě. Hráči Tří korunek měli stejnou šanci v roce 1995, ale ve finále prohráli s Finskem.
Švýcaři ve finále vedli 1:0, ale pak Švédové především díky Henriku Sedinovi otočili vývoj duelu. Útočník Vancouveru si připsal tři kanadské body za dvě branky a jednu nahrávku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




