Byl podporovatelem toho, aby město Baníku Ostrava pomohlo. Ostravský primátor Petr Kajnar si proto také oddychl, když návrh na odkup nemovitostí včetně stadionu na Bazalech městští zastupitelé schválili. „Možná si někteří uvědomili, že by byla škoda, kdybychom nepodpořili něco tak důležitého, jako je Baník v Ostravě,“ řekl Kajnar v rozhovoru pro IHNED.cz o tom, proč zastupitelé podpořili návrh až na druhý pokus.

Jste rád, že zastupitelé nakonec odkup nemovitostí od Baníku odhlasovali a tím klubu pomohli?
Určitě. Baník patří k tomu, co dělá město metropolí. Česká republika má velikost normálního čínského města, tam je desetimilionových měst několik desítek. Ostrava je z tohoto pohledu se 300 tisíci obyvateli vesnice. Ale můžeme si říct, že jsme metropole, protože máme skvělou filharmonii, skvělé divadlo, sportovní kluby. A Baník je možná po Spartě a Slavii nejvýznamnější sportovní značka v republice. Kdyby zanikl, byla by to zkrátka chyba.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se