Jednou za čtyři roky jinak soupeřící týmy Anglie, Walesu, Skotska a Irska zakopou válečnou sekeru a spojí se v jeden jediný - v tým britských a irských Lvů. Pro ragbyové fanoušky je jejich zahraniční turné jednoznačně akcí roku. Britský tým vyráží do Austrálie, první utkání sehraje už v sobotu v Hongkongu proti mužstvu Barbarians.

Tradice pokračuje

Lvi se scházejí jednou za čtyři roky, platí za něco jako super tým, který představuje to nejlepší z ragby Velké Británie a Irska. Úplně první turnaj Lvů se uskutečnil v roce 1891, když se spojili angličtí a skotští hráči ve třech zápasech proti Jižní Africe. V roce 1899 se připojily i Wales a Irsko a poprvé spolu všichni jeli do Austrálie.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se