Městská rada Českých Budějovic na dnešním mimořádném jednání rozhodla, že je ochotna zrušit smlouvu s Budvarem o propagaci pivovaru na hokejovém stadionu. Město prý tímto krokem chce přispět k tomu, aby hokejová extraliga zůstala na jihu Čech. Zástupci klubu se mezitím kvůli vleklému "sporu o pivo" domluvili na přesunu do Hradce Králové.

Rozvázání smlouvy s Budvarem město přijde na 14 milionů korun, řekl novinářům českobudějovický primátor Juraj Thoma (OPB).

"Zhruba čtyři miliony korun představují přímé náhrady, které město musí ihned zaplatit Budvaru a naopak Budvar neuhradí městu plánovaných deset milionů korun za propagaci svého jména ve stávající Budvar aréně," uvedl Thoma.

Návrh na rozvázání smlouvy platí do pondělí 17. června do 18:00. Město do té doby očekává reakci vedení HC Mountfield. Podmínkou je, že hokejová extraliga zůstane v následujících dvou letech v Českých Budějovicích.

Vedení HC Mountfield se k nabídce vyjádří o víkendu. Předseda představenstva Miroslav Schön ČTK řekl, že si ji chce nejprve prostudovat a přečíst si i osobní dopis, který mu primátor zaslal. "Musím se také rozhodnout, zda nebude potřeba svolat mimořádné zasedání předsednictva klubu," uvedl Schön. Dnes byl prý navíc pracovně zaneprázdněn.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se