Čeští házenkáři udrželi vysokou laťku a počtvrté za sebou postoupili na mistrovství Evropy. V posledním utkání kvalifikace porazili po výborném výkonu doma Černou Horu 30:25 a zajistili si vítězství ve skupině. Při bodové rovnosti mezi oběma celky rozhodla o pořadí v tabulce bilance ze vzájemných utkání. Češi ji mají lepší díky tomu, že v Černé Hoře prohráli jen o gól.
Šampionát se bude hrát v lednu příštího roku v Dánsku, los základních skupin je na programu příští pátek v Herningu. Češi naposledy chyběli na mistrovství Evropy v roce 2006, od té doby se probojovali na všechny kontinentální šampionáty.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






