Čeští házenkáři udrželi vysokou laťku a počtvrté za sebou postoupili na mistrovství Evropy. V posledním utkání kvalifikace porazili po výborném výkonu doma Černou Horu 30:25 a zajistili si vítězství ve skupině. Při bodové rovnosti mezi oběma celky rozhodla o pořadí v tabulce bilance ze vzájemných utkání. Češi ji mají lepší díky tomu, že v Černé Hoře prohráli jen o gól.

Šampionát se bude hrát v lednu příštího roku v Dánsku, los základních skupin je na programu příští pátek v Herningu. Češi naposledy chyběli na mistrovství Evropy v roce 2006, od té doby se probojovali na všechny kontinentální šampionáty.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se