Celý týden trápila házenkáře Filipa Jíchu střevní viróza, skoro nic nejedl a zhubl prý pět kilogramů. V závěrečném utkání kvalifikace přesto ukázal, proč je považován za jednoho z nejlepších světových hráčů, a Černohorcům nasázel deset gólů. Že se prosadí tak výrazně, prý nečekal, svůj střelecký výkon označil za malý zázrak.
"Celou dobu nemoci jsem nebyl v hale a nedržel míč v ruce. Maximálně jsem zavítal na záchod a na něm většinou byl v předklonu. Virózu provázely vysoké horečky. To všechno se projevilo na úbytku sil," popsal Jícha zdravotní problémy, které jej v týdnu připravily o kvalifikační zápas v Izraeli.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





