Italská finanční policie dnes podnikla rozsáhlou razii ve fotbalových klubech včetně 18 mužstev z první ligy a mistrovského Juventusu Turín. V něm pracuje i bývalý český fotbalista Pavel Nedvěd jako sportovní ředitel.

Kvůli podezření z daňových úniků a praní špinavých peněz při nákupu a prodeji hráčů přišli policisté také do kanceláří obou milánských gigantů AC a Interu nebo Lazia.

Prohlídky a zabavování podezřelých věcí jako součást vyšetřování trestných činů nařídil soud v Neapoli. Policie se zaměřila na 41 klubů, z toho 18 ze Serie A, jedenáct z druhé ligy a zbývající z nižších soutěží. V podezření z podvodu je také 12 fotbalových agentů.

Razii unikly jen dva prvoligové kluby – Bologna a Cagliari. Podle neapolského soudu jsou součástí vyšetřování i některé zahraniční kluby, ale neprozradil, o které neitalské týmy se jedná.

Vyšetřovatelé se zajímají zejména o aktivity Alessandra Moggiho, syna bývalého generálního ředitele Juventusu. V hledáčku mají také hráčského agenta Alejandra Mazzoniho, který zastupuje například ex-neapolského útočníka Ezequiela Lavezziho.

"Nebyla to razie, ale žádost o dokumenty," citovala on-line verze deníku Gazetta dello Sport pohled prezidenta Interu Milán Massima Morattiho. 

Italský fotbal v posledních letech zasáhlo hned několik skandálů. Ten největší v roce 2006 zahrnoval top kluby včetně Juventusu, šlo o uplácení rozhodčích a ovlivňování výsledků.

Mistrovský Juventus byl přeřazen do druhé ligy a byly mu odebrány tituly z let 2005, 2006.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist