Nejlepší čeští tenisté Petra Kvitová a Tomáš Berdych postoupili ve Wimbledonu do osmifinále. Předloňská šampionka turnaje Kvitová zvládla za 23 minut dnešní dohrávku utkání 3. kola s Jekatěrinou Makarovovou z Ruska a vyhrála 6:3, 2:6 a 6:3. Berdych ztratil s Kevinem Andersonem první set 3:6, ale v dalších Jihoafričana přehrál 6:3, 6:4 a 7:5.
O 4. kolo dnes bojovaly také Petra Cetkovská, Klára Zakopalová a Eva Birnerová, všechny tři měly šanci uspět, ale nakonec prohrály.Cetkovská podlehla Američance Sloane Stephensové 6:7, 6:0, 4:6, přestože ve třetím setu vedla 3:1. Nadějně rozehraný zápas nedotáhla ani Birnerová, která vyhrála nad Monikou Puigovou z Portorika první set a ve druhém vedla 3:1. Nakonec prohrála 6:4, 3:6, 4:6 a své první grandslamové osmifinále si nezahraje. Blízko k překvapení měla Klára Zakopalová. Podávala za stavu 6:5 ve třetím setu na vítězství v duelu s šestou nasazenou Li Na z Číny, ale prohrála 6:4, 0:6 a 6:8.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






