Ani porážka s Běloruskem a konečné šesté místo nepokazilo pozitivní dojem, který mají české basketbalistky ze svého vystoupení na mistrovství Evropy. Podle trenéra Lubora Blažka je pozice zajišťující start na mistrovství světa 2014 i mistrovství Evropy 2015 velmi cenná. Především proto, že kvalita šampionátu byla velmi vysoká a konkurence silná, na což doplatili někteří favorité v čele s Ruskem.

"Jsem spokojený. Měli jsme tu nový tým, od kterého se moc nečekalo, přesto dokázal postoupit na mistrovství světa. To umístění oceníme až časem. Tým jsme změnili opravdu hodně a považuji to za velký úspěch. Ukázali jsme, že stále patříme k evropské špičce," řekl Blažek. "Výkony někdy nebyly úplně ideální. Ale síla byla hlavně v kolektivu. Tým se dokázal vždy zvednout, a když se některé hráčce nedařilo, zaskočila za ni jiná," těšilo trenéra.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se