Andy Murray má štěstí, že hraje tenis a nejezdí na kole. Vítěz Tour de France dostane jen čtvrtinu peněz wimbledonského šampiona, který inkasoval milion šest set tisíc liber. Celkový šampion Tour ovšem má možnost svůj příjem vylepšit díky etapovým triumfům, horských prémiím a dalším bonusům. 

Pondělní volný den na Tour de France je dobrou příležitostí bilancovat, jak si zatím vedou finančně týmy ve 100. ročníku. V čele příjmů je Omega Pharma – Quick-Step, jejíž jezdci zatím "vydělali" přes 32 tisíc eur. Nejbohatším dnem pro belgický tým, jehož majitelem je Zdeněk Bakala, majoritní vlastník společnosti Economia (ta mimo jiné vydává Hospodářské noviny a IHNED.cz), byla středeční třetí etapa. Především díky vítězství Marka Cavendishe tým vydělal 11 300 eur.      

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se