Kanada už jednou v nedávné době ukázala, že ví, jak pozvednout úroveň sportu ve své zemi. Před olympijskými hrami ve Vancouveru v roce 2010 vedení země mohutně investovalo do sportovní infrastruktury, nových technologií a vzdělávání trenérů. Domácí olympiáda pak pro zemi javorových listů skončila velkým úspěchem. Teď se něco podobného děje v tenisu.

A první výsledky letité práce s bílým sportem jsou vidět. V semifinále turnaje série Masters 1000 v Montrealu se potkali Milos Raonic a Vasek Pospisil. Lepší z této dvojice Raonic sice nestačil na Rafaela Nadala ve finále, i to mu ale pomohlo na desáté místo žebříčku ATP. Stalo se tak vůbec poprvé, že kanadský tenista mezi prvních deset tenistů světa pronikl. O to cennější tento zápis je, že Raonic je ve dvaadvaceti letech vůbec nejmladším tenistou této party.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se