Zásadní krok k restartu hokejové tradice v Českých Budějovicích udělala společnost CB Hokej 2013. Českobudějovické legendy podepsaly smlouvu o zakoupení sta procent akcií subjektu HC Motor České Budějovice, který je domluven na získání licence z Hradce Králové. Zároveň podaly žádost na hokejový svaz o právo hrát druhou nejvyšší soutěž. Uvedly to oficiální stránky společnosti.

"Byl učiněn ten nejdůležitější krok, který byl naprosto nezbytný pro to, aby se v Českých Budějovicích mohl hrát profesionální hokej. Zbývá vše administrativně dořešit s hokejovým svazem," řekl Stanislav Bednařík, bývalý extraligový hokejista Českých Budějovic a jeden ze zástupců společnosti CB Hokej 2013.

Budějovice ztratily extraligu poté, co se místní HC Mountfield nedohodl s radnicí na další spolupráci a klub přestěhoval do Hradce Králové. Tam bude působit pod názvem Mountfield HK. O záchranu hokeje alespoň na prvoligové úrovni se snažily na jihu Čech dva subjekty, českobudějovická radnice dala nakonec zelenou CB Hokej 2013 kolem Radka Bělohlava.

Bělohlav chtěl původně získat licenci od Mostu, nakonec dospěl k dohodě s HC Motor, který reprezentoval podnikatel Zdeněk Caska s bývalým českobudějovickým útočníkem Jaroslavem Brabcem. Ten byl domluven na převodu licence od Královských lvů Hradec Králové. Jejich uskupení si ale nenašlo cestu k fanouškům, kteří Caskovi s Brabcem vyčítali napojení na bývalý HC Mountfield.

Smlouvu na pronájem českobudějovického zimního stadionu má v zamotané kauze stále společnost HC Mountfield České Budějovice, která ale v minulých dnech přislíbila, že ji předčasně ukončí, pokud CB Hokej 2013 odkoupí licenci od HC Motor. Ten měl totiž s klubem Mountfield HK spolupracovat a získat od něj i hráče.

Podle serveru hokejcb.cz má společnost CB Hokej 2013 po potvrzení převodu licence ze strany svazu oznámit nový název klubu a další bližší informace pro partnery i fanoušky. "Ta nejsložitější část je, doufejme, za námi," doplnil Bednařík. K převodu licence by údajně mělo dojít do konce týdne.

Nový budějovický klub by měl převzít termíny soutěže po Královských lvech Hradec Králové. Do první ligy má tedy vstoupit ve středu 11. září domácím zápasem proti Havlíčkovu Brodu. V kádru je hlavní hvězdou útočník Aleš Kotalík, v ofenzivě jsou další známá jména jako Jindřich Kotrla, David Kuchejda, Antonín Melka, František Mrázek a Zdeněk Ondřej či v obraně Jan Novák a k hokeji se vracející Vlastimil Kroupa, na seznamu je pak řada českobudějovických odchovanců.

Dohodnuté má tým, který vedou jako trenéři Bělohlav s Romanem Turkem, zatím tři přípravné zápasy. V úterý 20. srpna přivítá extraligové Kladno, o dva dny později se utká se Sokolem Krasnojarsk a pak hned v neděli zavítá na led německého ETC Eispiraten Crimmitschau.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist