V roce 2009 skončila krátká jen sezonu trvající epizoda evropské hokejové Ligy mistrů. O jejím vzkříšení panovaly od té doby velké pochybnosti, Mezinárodní hokejová federace (IIHF) v tomto záměru ztratila důvěru. Kluby, které počítaly s další sezonou a zainvestovaly do nákupu nových posil, se s Federací dodnes soudí.

Zároveň ale spolu s všeobecnými pochybnostmi, že hokej není tak celoevropsky zajímavý jako fotbal, a spolu s každoročním světovým šampionátem, turnaji Euro Hockey Tour a zcela jiným než fotbalovým kalendářem může být Liga mistrů, jak ji úspěšně od 90. let vede a vydělává na něm Evropská fotbalová unie (UEFA), spíš snem než plánem. Místo IIHF se do díla pustily samy kluby.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se