V roce 2009 skončila krátká jen sezonu trvající epizoda evropské hokejové Ligy mistrů. O jejím vzkříšení panovaly od té doby velké pochybnosti, Mezinárodní hokejová federace (IIHF) v tomto záměru ztratila důvěru. Kluby, které počítaly s další sezonou a zainvestovaly do nákupu nových posil, se s Federací dodnes soudí.
Zároveň ale spolu s všeobecnými pochybnostmi, že hokej není tak celoevropsky zajímavý jako fotbal, a spolu s každoročním světovým šampionátem, turnaji Euro Hockey Tour a zcela jiným než fotbalovým kalendářem může být Liga mistrů, jak ji úspěšně od 90. let vede a vydělává na něm Evropská fotbalová unie (UEFA), spíš snem než plánem. Místo IIHF se do díla pustily samy kluby.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











