Zavedeme videorozhodčího, který bude zkoumat, zda puk přešel brankovou čáru? A pokud ano, tak zdali to bylo v souladu s pravidly? Takovými otázkami se vedení zámořské NHL zabývalo do roku 1991, kdy nakonec v arénách nechalo nainstalovat obrazové zařízení nad branky.
Posuňme se o více než dvacet let dopředu a situace je obdobná. Kanadsko-americká soutěž totiž od nového ročníku začne posuzovat pomocí videa vyšší tresty za faul vysokou holí. Pokud se sudí rozhodne kvůli krvácející tváři postiženého hráče udělit čtyřminutový trest, poputují opakované záběry zákroku do Toronta.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










