Zavedeme videorozhodčího, který bude zkoumat, zda puk přešel brankovou čáru? A pokud ano, tak zdali to bylo v souladu s pravidly? Takovými otázkami se vedení zámořské NHL zabývalo do roku 1991, kdy nakonec v arénách nechalo nainstalovat obrazové zařízení nad branky.

Posuňme se o více než dvacet let dopředu a situace je obdobná. Kanadsko-americká soutěž totiž od nového ročníku začne posuzovat pomocí videa vyšší tresty za faul vysokou holí. Pokud se sudí rozhodne kvůli krvácející tváři postiženého hráče udělit čtyřminutový trest, poputují opakované záběry zákroku do Toronta.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se