Čeští hokejisté prohráli na Českých hrách v Pardubicích se Švédskem 0:3 a zůstávají bez bodu. Svěřenci Aloise Hadamczika inkasovali dvakrát v úvodní části v oslabení, v obou případech se zapsal mezi střelce Per Aslund. Třetí gól přidal v závěru při power play Niklas Persson. O únik z posledního místa budou hrát Češi v neděli od 18:00 s Ruskem a potřebují k tomu výhru v základní hrací době.

Do branky českého týmu se plánovaně postavil oproti čtvrtečnímu duelu s Finskem (1:3) místo Saláka Jakub Kovář, ale vypadli zraněný útočník Hubáček a nemocný forvard Irgl. Do sestavy se tak zařadili Holík a také nově povolaný útočník Birner ze Lva Praha.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se